Neuroborelioza u dzieci. 5 ważnych informacji.

Stworzone przez:user

Neuroborelioza u dzieci. 5 ważnych informacji.


W naszym innym wpisie mogłeś dowiedzieć się kilku istotnych informacji na temat częstej postaci późnego okresu choroby, czyli neuroboreliozy. W tym wpisie dowiesz się 5 ważnych faktów dotyczących tej postaci boreliozy u dzieci.

  1. U dzieci typowe w późnym okresie boreliozy jest zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i obwodowe porażenie nerwu twarzowego. Objawy neuroboreliozy rzadko występują we wczesnym okresie choroby. O objawach porażenia nerwu twarzowego możesz dowiedzieć się więcej w naszym innym wpisie na neled.pl.
  2. Uszkodzenia innych nerwów (poza nerwem twarzowym) są także opisywane w przebiegu neuroboreliozy i często dotyczą nerwów ruchowych gałki ocznej i nerwu wzrokowego. Objawiać się to może zaburzeniami ruchomości gałek ocznych i zaburzeniami widzenia.
  3. U dzieci obraz kliniczny neuroboreliozy bywa bardzo zróżnicowany. Niekiedy neuroborelioza jest potwierdzana u dzieci skarżących się jedynie na apatię i bóle głowy.
  4. W diagnozie neuroboreliozy niezwykle istotne jest zebranie wywiadu od dziecka i jego opiekunów sugerującego ukąszenie kleszcza z następującym po nim rumieniem wędrującym oraz objawami ogólnymi.
  5. Niekiedy brak jest jednak typowych objawów występującego wkrótce po ukąszeniu kleszcza, któremu towarzyszą typowe zmiany skórne oraz objawy ogólnoustrojowe. Może mieć to wpływ na późne rozpoznanie choroby i wdrożenie koniecznego leczenia.

Umów wizytę u neurologa, tel. 535107907 Umów wizytę u laryngologa, tel. 502150240


O autorze

user administrator

Pozostaw odpowiedź